NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Подготвят поредното издание на фестивала "Огненият Дунав"
5811
Калейдоскоп

Подготвят поредното издание на фестивала "Огненият Дунав"

Спектакълът „Децата на времето“ на група „Кикимора“, Николо Коцев и Русенската филхармония ще бъдат специалната музикална изненада по време на 12-ото издание на фестивала „Огненият Дунав“ в Тутракан. Това съобщи кметът д-р Димитър Стефанов. Събитието е насрочено за 27 юли, а на сцената ще се качат още група „Дрийм тийм“, Жана Бергендорф и Теодор Койчинов. Фестивалът ще бъде открит на 24 юли с балетната гала „Танцова фантазия“ с участието на Държавната опера – Русе и балетната школа „Марина Змеева“ от Бургас

| 11 Юли 2024, 15:53 ч.
Подготвят поредното издание на фестивала
Подготвят поредното издание на фестивала "Огненият Дунав"
Снимка © DFA

Спектакълът „Децата на времето“ на група „Кикимора“, Николо Коцев и Русенската филхармония ще бъдат специалната музикална изненада по време на 12-ото издание на фестивала „Огненият Дунав“ в Тутракан. Това съобщи кметът д-р Димитър Стефанов. Събитието е насрочено за 27 юли, а на сцената ще се качат още група „Дрийм тийм“, Жана Бергендорф и Теодор Койчинов.

Инициативата „Лято в музея“ организира за втора година Регионалният исторически музей – Враца, съобщи пред журналисти историкът Тихомир Машов.

По думите му музейните работници са подготвили редица дейности като интерактивни образователни игри и Арт ателиета. 

Участниците ще работят с глина, ще изучават работата на археолога, ще се запознаят с интересни неща за архитектурата на Враца, ще решават загадки, ще търсят артефакти и съкровища, свързани с праисторическото изкуство, ще играят автентични римски настолни игри.

Заниманията започнаха в началото на юли и ще се провеждат по един път седмично до края на август. 

За участие в тях се изисква предварителна заявка, като седмица по-рано ще се дава информация за следващото занимание и възрастовата група, за която ще е подходящо, обясни експертът. 

Машов допълни, че ще има и входна такса, тъй

Режисьорът Светослав Драганов и екип снимаха в Бургас кадри от нов документален филм, посветен на актрисата Мария Статулова. Той ще се казва "Надеждата на Мария" и, ако всичко върви по план, режисьорът се надява да го завърши и представи догодина по време на десетото издание на Бургаския международен филмов фестивал, заяви той .

Сценарист на филма е синът на актрисата Дани Радичков. Оператор е Иван Чертов, а по звука и музиката работи Петър Пармаков, познат от артистичния дует trohi. Проектът е финансиран от Националния филмов център и Фонд "Култура" на Община Бургас.

Драганов обясни, че идеята за документалната продукция се появява постепенно след приключването на снимките на първия му игрален филм "Смирен" (2019 г.), в който Статулова има роля. Проектът изкристализира около нейния 70-годишен юбилей, който тя отбеляза през 2023 г.. 

Продукцията ще проследи как

Филмът "Туистърс" - римейк на блокбастъра "Туистър" от 90-те години на миналия век, разказващ за опустошителни торнада, оглави боксофис класацията на Северна Америка, съобщават световните осведомителни агенции.

През дебютния си уикенд на екран римейкът, заснет от режисьора Лий Айзък Чун ("Минари"), реализира постъпления от 80,5 милиона щатски долара от продажбата на билети в киносалоните на САЩ и Канада.  

Според анализаторите това е "изключителен старт" за римейк на приключенски екшън. Сумата надхвърля очакванията с около 30 милиона щатски долара. "Свръхпредставянето" на "Туистърс" напомня на наблюдателите за изключително успешния касов дебют на филма "Опенхаймер" за бащата на атомната бомба, който излезе на екран през същия уикенд миналата година.

Оригиналът "Туистър" от 1996 г. беляза началото на златната ера на компютърно генерираните изображения. 

Русенската опера ще представи премиерно "Севилският бръснар" на 20 септември (петък) в Доходното здание в Русе. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

Режисьор на оперния спектакъл е Александър Мутафчийски. 

"За първи път на професионална сцена имам удоволствието да поставя оперно заглавие и то не кое да е, а христоматийното "Севилският бръснар". Като човек, който от години се занимава и е учил точно това, за мен тази творба е като библия за операта. Винаги казвам за оперетата, където е стихията и вихърът ми, и на която съм посветил живота си, че тя е приказка за любовта. С пълна сила мога да го кажа сега и за "Севилският бръснар", казва Мутафчийски. 

Диригент е Вилиана Вълчева, а диригент на хора е Стелияна Димитрова-Хернани. Сценографията и костюмите са дело на Денис Иванов.

Участват солисти, хор и оркестър на Русенс

Историята на първия чехословашки жираф е акцент в проекта на чешкия павилион на 60-ото издание на Венецианското биенале. В инсталацията, озаглавена „Сърцето на жирафа в плен е с дванадесет килограма по-леко“, Ева Котяткова и екипът й разказват за първия чехословашки жираф Ленка.

ТРАГИЧНАТА ИСТОРИЯ НА ЛЕНКА

Жирафът Ленка е заловен в Кения през 1954 г. и транспортиран до зоопарка в Прага, разказват от екипа на чешкия проект за Биеналето. Заради дългото пътуване и факта, че е била отделена от майка си твърде малка, както и че е било трудно да я изхранят в централноевропейския климат, Ленка умира от пневмония след две години в чешки плен. В местните медии се посочва, че пътят й до Прага също е нелек. „За да стигне от Кения до зоологическата градина в Прага, тя е трябвало да премине през труден, стресиращ транспорт до Хамбург и шестмесечна карантина, преди

Фестивалът ще бъде открит на 24 юли с балетната гала „Танцова фантазия“ с участието на Държавната опера – Русе и балетната школа „Марина Змеева“ от Бургас.

На следващия ден зрителите ще могат да видят спектакъла „Фолклорна приказка“ на Капански ансамбъл – Разград.

Вечерта на 26 юли е озаглавена „Звезден прах над Дунав“ и в нея участие ще вземат трио „Вива“, Тони Димитрова и братя Аргирови.

В програмата са включени и много спортно-развлекателни игри, символично преплуване на река Дунав, воден слалом, надпревари по кану-каяк и улов на риба, атрактивно състезание по греда над водата, конкурси за най-вкусно приготвени рибена чорба и рибено барбекю. По традиция празникът ще завърши с лазерно и светлинно шоу.

Паралелно с фестивала в Тутракан ще започне и традиционният летен пленер с художници от страната.

Изложба „Интроверсии“ на Галя Герганова е подредена в троянската галерия „Серякова къща". В експозицията, разположена в залите на първия етаж на галерията, са включени около 30 живописни платна.

Герганова е дългогодишен галерист в ловешката галерия  „Проф. Теофан Сокерев“, като същевременно работи и като художник. Популярна е със своите картини, изобразяващи българки, Троянския манастир, старите варошенски къщи, каза Мариела Шошкова, уредник в галерия „Серякова къща“.

„Този път Галя Герганова се представя вместо с картините, с които до сега я познава троянската публика, със съвсем различни, абстрактни творби, които говорят, като самото  име на изложбата - „Интроверсии“, за едно по-особено насочване навътре, към нея самата“, каза Шошкова.

„Нейните произведения са свързани с историята, с пътуванията в Египет и със сезоните. Композицията е централна, в

Националният център за френско кино въвежда промени в комисията, която отговаря за подбора на пълнометражните продукции, състезаващи се за наградата за най-добър чуждестранен филм на "Оскар"-ите, няколко месеца след като отхвърли "Анатомия на едно падане" през 2024 г., съобщи АФП.

Вместо да избере "Анатомия на едно падане" на Жустин Трие, който спечели  "Златна палма" на кинофестивала в Кан и имаше добри шансове за отличието, Франция предложи "Страсти в кухнята" на Тран Ан Хунг. В крайна сметка той не беше допуснат от американската Академията за кинематографично изкуство и наука до номинациите за "Оскар" за най-добър международен филм. 

"Анатомия на едно падане", избран в пет други категории от организаторите, спечели тазгодишния "Оскар" за най-добър сценарий.

Центърът промени броя на участниците в комисията от седем на 11 души. Освен това мандатът й ще

Десетата юбилейна изложба на престижните Истанбулски фотонагради, организирани от Анадолската агенция (AA), ще бъде открита в Истанбул в понеделник.

В изложбата ще бъдат показани снимки, наградени тази година, но ще има цифрова изложбена площ, където ще може да видят наградени снимки от последните 10 години.

Домакин на изложбата, която ще бъде отворена до 23 юни, е библиотеката „Рами“, където посетителите може да се потопят в завладяващи снимки, уловили значими световни събития от изминалата година.

От трагедията на геноцида в Газа до опустошителното земетресение в Турция миналата година и от операциите на мексиканските престъпни групировки до тежкото положение на афганистанските бежанци, снимките са трогателно отражение на човешките преживявания на различни континенти.

На церемонията за откриването на изложбата и връчването на наградите, под егидат

Концерт „Чудният свят на Оперетата“ ще изнесе трупата на Варненската опера днес в Летния театър в града. Диригент е Владимир Бошнаков, режисьор - Александър Мутафчийски.

Оперетата ще се появи пред варненската публика в пълния си блясък с празничен заряд и незабравимите мелодии на най-искрящите бисери от съкровищницата на световната класика като „Царицата на чардаша“, „Графиня Марица“, „Веселата вдовица“, „Страната на усмивките“, „Прилепът“ и други обичани творби, които вълнуват вече много десетилетия своите почитатели, казва режисьорът. По думите му оперетният жанр е приказка за любовта, която трогва понякога до сълзи или предизвиква спонтанни усмивки, но винаги ни завладява с прекрасната си музика и забавните си сюжети.

Оперетните откъси ще бъдат изпълнени от певците Илина Михайлова, Лилия Илиева-Михайлова, Мария Павлова, Жана Костова, Калина Жекова, Рейналдо Дроз, Пл

Програма с участието на над 30 музиканти и визуални артисти ще представи 11-ото издание на Международния фестивал „Радар“ (RADAR) от 2 до 4 август във Варна, съобщават организаторите. Проектите, които ще гостуват на форума, изследват пресечните точки между жанровете. В осем концерта ще звучи музика от ренесанс през джаз до електроника и бийтбокс, ще бъдат показани светлинни инсталации и видео мапинг.

Сред акцентите в тазгодишната програма е гостуването на финландския пианист Аки Рисанен, който ще представи солов концерт на нов клавирен инструмент, наречен омниверк. Дорин Марселие от Нидерландия ще предложи светлинна инсталация в комбинация със звуци на арфа. Световната оперна прима Клерън МакФадън се завръща на сцената на фестивала „Радар“, този път в компанията на три млади оперни певици, с които ще изнесе ренесансов концерт. Публиката ще чуе също германската банда Salomea съ

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава
Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава и може да бъде посетена в къща музей „Вера Недкова“ до 15 ноември, обявиха от Националната галерия ...
Арнолд Шварценегер стана доктор хонорис кауза в Берлин
Австрийският културист, актьор и политик Арнолд Шварценегер беше удостоен с почетна докторска титла от частното берлинско училище „Херти“ (Hertie School), предаде ДПА.& ...
Скъпоценни камъни, минерали и фосили
Националният музей „Земята и хората“ ще бъде домакин на XXXII Софийско изложение „Скъпоценни камъни, минерали и фосили“. Събитието ще се проведе от 11 до 13 ...
Цветана Манева е носителят на специалната награда на София за изключителни постижения в областта на културата
Наградите на Столична община за ярки постижения в областта на културата бяха връчени тази вечер в Софийската градска художествена галерия. Наградата за цялостно творчество бе връч ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 06:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Калейдоскоп
5811
Калейдоскоп

Подготвят поредното издание на фестивала "Огненият Дунав"

Спектакълът „Децата на времето“ на група „Кикимора“, Николо Коцев и Русенската филхармония ще бъдат специалната музикална изненада по време на 12-ото издание на фестивала „Огненият Дунав“ в Тутракан.Това съобщи кметът д-р Димитър Стефанов.

| 11 Юли 2024, 15:53 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Подготвят поредното издание на фестивала
Подготвят поредното издание на фестивала "Огненият Дунав"
Снимка © DFA

Спектакълът „Децата на времето“ на група „Кикимора“, Николо Коцев и Русенската филхармония ще бъдат специалната музикална изненада по време на 12-ото издание на фестивала „Огненият Дунав“ в Тутракан. Това съобщи кметът д-р Димитър Стефанов. Събитието е насрочено за 27 юли, а на сцената ще се качат още група „Дрийм тийм“, Жана Бергендорф и Теодор Койчинов.

Фестивалът ще бъде открит на 24 юли с балетната гала „Танцова фантазия“ с участието на Държавната опера – Русе и балетната школа „Марина Змеева“ от Бургас.

Инициативата „Лято в музея“ организира за втора година Регионалният исторически музей – Враца, съобщи пред журналисти историкът Тихомир Машов.

По думите му музейните работници са подготвили редица дейности като интерактивни образователни игри и Арт ателиета. 

Участниците ще работят с глина, ще изучават работата на археолога, ще се запознаят с интересни неща за архитектурата на Враца, ще решават загадки, ще търсят артефакти и съкровища, свързани с праисторическото изкуство, ще играят автентични римски настолни игри.

Заниманията започнаха в началото на юли и ще се провеждат по един път седмично до края на август. 

За участие в тях се изисква предварителна заявка, като седмица по-рано ще се дава информация за следващото занимание и възрастовата група, за която ще е подходящо, обясни експертът. 

Машов допълни, че ще има и входна такса, тъй

Режисьорът Светослав Драганов и екип снимаха в Бургас кадри от нов документален филм, посветен на актрисата Мария Статулова. Той ще се казва "Надеждата на Мария" и, ако всичко върви по план, режисьорът се надява да го завърши и представи догодина по време на десетото издание на Бургаския международен филмов фестивал, заяви той .

Сценарист на филма е синът на актрисата Дани Радичков. Оператор е Иван Чертов, а по звука и музиката работи Петър Пармаков, познат от артистичния дует trohi. Проектът е финансиран от Националния филмов център и Фонд "Култура" на Община Бургас.

Драганов обясни, че идеята за документалната продукция се появява постепенно след приключването на снимките на първия му игрален филм "Смирен" (2019 г.), в който Статулова има роля. Проектът изкристализира около нейния 70-годишен юбилей, който тя отбеляза през 2023 г.. 

Продукцията ще проследи как

Филмът "Туистърс" - римейк на блокбастъра "Туистър" от 90-те години на миналия век, разказващ за опустошителни торнада, оглави боксофис класацията на Северна Америка, съобщават световните осведомителни агенции.

През дебютния си уикенд на екран римейкът, заснет от режисьора Лий Айзък Чун ("Минари"), реализира постъпления от 80,5 милиона щатски долара от продажбата на билети в киносалоните на САЩ и Канада.  

Според анализаторите това е "изключителен старт" за римейк на приключенски екшън. Сумата надхвърля очакванията с около 30 милиона щатски долара. "Свръхпредставянето" на "Туистърс" напомня на наблюдателите за изключително успешния касов дебют на филма "Опенхаймер" за бащата на атомната бомба, който излезе на екран през същия уикенд миналата година.

Оригиналът "Туистър" от 1996 г. беляза началото на златната ера на компютърно генерираните изображения. 

Русенската опера ще представи премиерно "Севилският бръснар" на 20 септември (петък) в Доходното здание в Русе. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

Режисьор на оперния спектакъл е Александър Мутафчийски. 

"За първи път на професионална сцена имам удоволствието да поставя оперно заглавие и то не кое да е, а христоматийното "Севилският бръснар". Като човек, който от години се занимава и е учил точно това, за мен тази творба е като библия за операта. Винаги казвам за оперетата, където е стихията и вихърът ми, и на която съм посветил живота си, че тя е приказка за любовта. С пълна сила мога да го кажа сега и за "Севилският бръснар", казва Мутафчийски. 

Диригент е Вилиана Вълчева, а диригент на хора е Стелияна Димитрова-Хернани. Сценографията и костюмите са дело на Денис Иванов.

Участват солисти, хор и оркестър на Русенс

Историята на първия чехословашки жираф е акцент в проекта на чешкия павилион на 60-ото издание на Венецианското биенале. В инсталацията, озаглавена „Сърцето на жирафа в плен е с дванадесет килограма по-леко“, Ева Котяткова и екипът й разказват за първия чехословашки жираф Ленка.

ТРАГИЧНАТА ИСТОРИЯ НА ЛЕНКА

Жирафът Ленка е заловен в Кения през 1954 г. и транспортиран до зоопарка в Прага, разказват от екипа на чешкия проект за Биеналето. Заради дългото пътуване и факта, че е била отделена от майка си твърде малка, както и че е било трудно да я изхранят в централноевропейския климат, Ленка умира от пневмония след две години в чешки плен. В местните медии се посочва, че пътят й до Прага също е нелек. „За да стигне от Кения до зоологическата градина в Прага, тя е трябвало да премине през труден, стресиращ транспорт до Хамбург и шестмесечна карантина, преди

На следващия ден зрителите ще могат да видят спектакъла „Фолклорна приказка“ на Капански ансамбъл – Разград.

Вечерта на 26 юли е озаглавена „Звезден прах над Дунав“ и в нея участие ще вземат трио „Вива“, Тони Димитрова и братя Аргирови.

Изложба „Интроверсии“ на Галя Герганова е подредена в троянската галерия „Серякова къща". В експозицията, разположена в залите на първия етаж на галерията, са включени около 30 живописни платна.

Герганова е дългогодишен галерист в ловешката галерия  „Проф. Теофан Сокерев“, като същевременно работи и като художник. Популярна е със своите картини, изобразяващи българки, Троянския манастир, старите варошенски къщи, каза Мариела Шошкова, уредник в галерия „Серякова къща“.

„Този път Галя Герганова се представя вместо с картините, с които до сега я познава троянската публика, със съвсем различни, абстрактни творби, които говорят, като самото  име на изложбата - „Интроверсии“, за едно по-особено насочване навътре, към нея самата“, каза Шошкова.

„Нейните произведения са свързани с историята, с пътуванията в Египет и със сезоните. Композицията е централна, в

Националният център за френско кино въвежда промени в комисията, която отговаря за подбора на пълнометражните продукции, състезаващи се за наградата за най-добър чуждестранен филм на "Оскар"-ите, няколко месеца след като отхвърли "Анатомия на едно падане" през 2024 г., съобщи АФП.

Вместо да избере "Анатомия на едно падане" на Жустин Трие, който спечели  "Златна палма" на кинофестивала в Кан и имаше добри шансове за отличието, Франция предложи "Страсти в кухнята" на Тран Ан Хунг. В крайна сметка той не беше допуснат от американската Академията за кинематографично изкуство и наука до номинациите за "Оскар" за най-добър международен филм. 

"Анатомия на едно падане", избран в пет други категории от организаторите, спечели тазгодишния "Оскар" за най-добър сценарий.

Центърът промени броя на участниците в комисията от седем на 11 души. Освен това мандатът й ще

Десетата юбилейна изложба на престижните Истанбулски фотонагради, организирани от Анадолската агенция (AA), ще бъде открита в Истанбул в понеделник.

В изложбата ще бъдат показани снимки, наградени тази година, но ще има цифрова изложбена площ, където ще може да видят наградени снимки от последните 10 години.

Домакин на изложбата, която ще бъде отворена до 23 юни, е библиотеката „Рами“, където посетителите може да се потопят в завладяващи снимки, уловили значими световни събития от изминалата година.

От трагедията на геноцида в Газа до опустошителното земетресение в Турция миналата година и от операциите на мексиканските престъпни групировки до тежкото положение на афганистанските бежанци, снимките са трогателно отражение на човешките преживявания на различни континенти.

На церемонията за откриването на изложбата и връчването на наградите, под егидат

Концерт „Чудният свят на Оперетата“ ще изнесе трупата на Варненската опера днес в Летния театър в града. Диригент е Владимир Бошнаков, режисьор - Александър Мутафчийски.

Оперетата ще се появи пред варненската публика в пълния си блясък с празничен заряд и незабравимите мелодии на най-искрящите бисери от съкровищницата на световната класика като „Царицата на чардаша“, „Графиня Марица“, „Веселата вдовица“, „Страната на усмивките“, „Прилепът“ и други обичани творби, които вълнуват вече много десетилетия своите почитатели, казва режисьорът. По думите му оперетният жанр е приказка за любовта, която трогва понякога до сълзи или предизвиква спонтанни усмивки, но винаги ни завладява с прекрасната си музика и забавните си сюжети.

Оперетните откъси ще бъдат изпълнени от певците Илина Михайлова, Лилия Илиева-Михайлова, Мария Павлова, Жана Костова, Калина Жекова, Рейналдо Дроз, Пл

Програма с участието на над 30 музиканти и визуални артисти ще представи 11-ото издание на Международния фестивал „Радар“ (RADAR) от 2 до 4 август във Варна, съобщават организаторите. Проектите, които ще гостуват на форума, изследват пресечните точки между жанровете. В осем концерта ще звучи музика от ренесанс през джаз до електроника и бийтбокс, ще бъдат показани светлинни инсталации и видео мапинг.

Сред акцентите в тазгодишната програма е гостуването на финландския пианист Аки Рисанен, който ще представи солов концерт на нов клавирен инструмент, наречен омниверк. Дорин Марселие от Нидерландия ще предложи светлинна инсталация в комбинация със звуци на арфа. Световната оперна прима Клерън МакФадън се завръща на сцената на фестивала „Радар“, този път в компанията на три млади оперни певици, с които ще изнесе ренесансов концерт. Публиката ще чуе също германската банда Salomea съ

В програмата са включени и много спортно-развлекателни игри, символично преплуване на река Дунав, воден слалом, надпревари по кану-каяк и улов на риба, атрактивно състезание по греда над водата, конкурси за най-вкусно приготвени рибена чорба и рибено барбекю. По традиция празникът ще завърши с лазерно и светлинно шоу.

Паралелно с фестивала в Тутракан ще започне и традиционният летен пленер с художници от страната.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава
Арнолд Шварценегер стана доктор хонорис кауза в Берлин
Скъпоценни камъни, минерали и фосили
Цветана Манева е носителят на специалната награда на София за изключителни постижения в областта на културата
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Калейдоскоп
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Под прожектора
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.